Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Ülevaateuuring: suhkrumaks siiski piirab magusatarbimist

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Rohkem kui 3000 teadustööd hõlmanud kokkuvõtteuuringust selgus, et suhkrumaksul siiski on mõju inimeste tervisele ja tarbimiskäitumisele. | FOTO: Anthony Devlin/PA Wire/Press Association Images

Teadusuuringute andmebaasides leidub tuhandeid uuringuid suhkrumaksu mõjude kohta nii tervisele, majandusele, tarbimisele ja paljule muule, vahendab ERR Novaator.

Eelmisel nädalal kirjutas Eesti Päevaleht suhkrumaksust. Muu hulgas mainiti, et sotsiaalministeerium tellis eelnõu suhkrumaksu mõjude kaardistamiseks, kuid ei ole nõus selle tulemusi avaldama. Kuna ERR Novaatori toimetajatele tundus taoline info kinni hoidmine veider, otsustas portaal teha oma ülevaate teadusuuringutest, mis on maailmas suhkrumaksu kohta tehtud.

Otsing viidi läbi kahes suures teadusandmebaasis (EBSCO ja Web of Science) märksõnaga suhkrumaks (sugar tax). Ainuüksi see päring andis ühtekokku 971 eelretsenseeritavates teadusajakirjades ilmunud artikli täisteksti. Kui võtta arvesse selle märksõnaga kategoriseeritud artikleid, mis ilmunud ka raportitena või perioodikaväljaannetes, on vasteid enam kui 3000.

Mida Novaatori toimetajad suhkrumaksu-teaduse kohta avastasid, saab lähemalt lugeda ERR Novaatori enda põhjalikust loost.

Tagasi üles