Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >
SISUTURUNDUS

Vaata, milline on elu superteadlasena!

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
FOTO: Eesti Maaülikool

Millest lähtuda erialavalikul, kui silme eest on kirju ja reklaamides vilguvad üksteise järel kõikide kõrgkoolide pakkumised? Ehk on sinus peidus hoopis superteadlane, kes saab ellu viia oma geniaalsed ideed või avastada midagi sellist, mida keegi pole veel uurinudki. Miski pole võimatu, kui Sul on vajalikud teadmised, et oma unistusi ja ideid ellu viia!

Energia koduaiatiigist

Tulevik algab sageli tänastest väikestest asjadest. Tehnikahuvilisena oled ehk mõelnud, kuidas ühendada omavahel aiatiik, naabri generaator ja katusel paiknevad päikesepaneelid? Eesti Maaülikooli energeetika osakonna lektor Mart Hovi teab, et “Zero energy village ehk nullenergiaküla mõte on selles, et mitme majaga asulas on kellelgi paneelid, kellelgi tuulik, kellelgi ahi ja kellelgi aku või veekogu - kui nad kõik omavahel koostööd tegema panna, moodustub kompaktne, keskkonnasäästlik ja tulevikku vaatav tervik.” Parimad laborid ja noored innovaatilise mõtlemisega õppejõud aitavad maaülikoolis tehnika ja tehnoloogia õppekaval tudeerides teha sellest osa sinu üliõpilaselust!

/ Eesti Maaülikool

Karjäär Aafrikas

Veterinaarmeditsiini õppekaval ei saa Sinust vaid spetsialist, kelle tööpõld on naaberväravas. Maailm on valla - avastama, töötama ja kogemusi jagama saab minna hoopis kaugemale. „Üks kõige paremini Lõuna-Aafrika reisist meelde jäänud kogemus oli väikese elevandipoja päästmine, kelle jala külge oli jäänud metallist silmus. Samal ajal kui loomaarst looma uinutamiseks helikopterist tulistas, pidime meie maa peal kiiresti tegutsema. Üsna pea oli elevandipoeg juba tagasi oma ema ja ülejäänud karja juures. Lisaks harjutasime krokodilli sabast vere võtmist, kastreerisime hunti, süstisime kaelkirjakut ja mõõtsime elevandi kehatemperatuuri,“ meenutab oma loomaarsti karjääri edusamme Soomest pärit veterinaarmeditsiinitudeng Madeleine Nousiainen.

/ Eesti Maaülikool

Kõht tead(us)likult täis

Kõik armastavad süüa – õigesti valitud kütus meie organismis annab energiat ja jõudu jätkata rasket, kuid igati põnevat superteadlase teed. Mille järgi oma toitu valida ja kuidas valmistada?

Eesti Maaülikooli toiduhügieeni osakonna superteadlane, professor Mati Roasto teab, et üldised reeglid, mida inimene võiks järgida, on väga õiged: söö erinevat toitu, pigem sagedamini kui harva, vali erinevat värvi, sest nende taga on erinevad inimese tervisele kasulikud ühendid, söö rohkem juurvilja ja puuvilja ning vähem kalorirohket loomset toitu. „Loomseid saadusi ei tohiks liiga palju tarbida, kuid neid ei peaks ka menüüst välja jätma. Kõik toidud võivad olla potentsiaalselt ohtlikud - kõik sõltub kogusest ning inimese toitumisharjumustest.“ Toiduainete tehnoloogia eriala annab Sulle vajalikud teadmised ohutu, funktsionaalse, kasuliku ja nauditava toidu loomiseks nii suurtööstustes kui koduses väiketootmises.

Tutvu superteadlaste soovitatud õppekavade ja kõigi teiste perspektiivikate erialadega SIIN. Avalduste vastuvõtt Eesti Maaülikooli toimub 22. juunist 5. juulini.

Tagasi üles